BERLIN-CHEMIE SLOVENSKO

Spoločnosť BERLIN-CHEMIE je dcérskou spoločnosťou skupiny MENARINI a na Slovensku spoločnosť Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s. r. o.. Skupina MENARINI patrí medzi top farmaceutické spoločnosti v rámci celosvetového meradla. Na talianskom farmaceutickom trhu je už dlhé roky vo vedúcej pozícii. Spoločnosť MENARINI vznikla v roku 1886 so sídlom vo Florencii a v priebehu niekoľkých generácií sa z nej stala rozvinutá globálna farmaceutická spoločnosť riadená vlastníkmi.

Skupina MENARINI sleduje dva strategické ciele: výskum a internacionalizáciu. Obe tieto oblasti totiž umožňujú to, aby inovačné výrobky mohli byť úspešne používané na celom svete k spokojnosti pacientov. Skupina MENARINI má na celom svete vynikajúcu reputáciu a je známa ako spoľahlivý a efektívny partner. Toto sa vzťahuje na vývoj nových liekov aj na komunikáciu vedeckých poznatkov.

Tento spôsob zmýšľania založený na partnerstve prináša prospech aj spoločnosti BERLIN-CHEMIE, ktorá preto neustále uplatňuje stratégiu skupiny aj v rámci svojej pôsobnosti.

Na Slovensku spoločnosť Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s. r. o. ponúka kvalitné originálne ako aj generické farmaceutické produkty pre pacientov s chronickými ochoreniami ako je cukrovka, hypertenzia, chronická pankreatitída, bolesti pohybového aparátu, herpes zoster, benígna hyperplázia prostaty. V rámci voľnopredajného portfólia produktov sa zameriava na liečbu kašľa, nádchy, horúčky, problémov varixov, problémov s trávením.

Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s. r. o. na Slovensku reprezentuje 70 zamestnancov. Najvyšší dôraz sa kladie na odovzdávanie odborných informácií lekárom a lekárnikom, ktorým medicínsky reprezentanti spoločnosti napomáhajú zvyšovať ich informovanosť o nových možnostiach liečby ochorení s ktorými prichádzajú do styku vo svojej každodennej praxi. Spoločnosť sa tak aktívne podieľa ma kontinuálnom vzdelávaní odborníkov v oblasti zdravotníctva. Taktiež spoločnosť kladie dôraz na poskytovanie informácií pacientom, ktoré im napomáhajú sa orientovať v samoliečbe alebo ich nasmerujú k správnym odborným lekárom za účelom vyšetrenia, stanovenia diagnózy a určenia následnej kvalitnej liečby.

Ďalšie témy